Dziś jest 19-04-22 Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

Ogłoszenia duszpasterskie

21 kwietnia 2019

 

     Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc, którą rozpoczęliśmy Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła. Niech radosne ALLELUJA będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego kiedyś świętowania w niebie ze Zmartwychwstałym Chrystusem. 

     O godz. 1730 – Nieszpory oraz Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

     Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu w naszych świątyniach, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tych katolickich uczelni jest wyrazem rozumienia potrzeby nauki oraz troski o ludzi wykształconych i światłych. 

 

     We wtorek, drugi Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków. 

     O godz. 2030 – próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy nowennowe; w pozostałe dni odmawiamy je podczas Mszy św. W tym dniu również o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, o godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.260 złotych. Wszystkim z serca dziękujemy za złożone ofiary, które w całości zostaną przeznaczone na spłatę rachunku za ogrzewanie kościoła.

 

     Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym zainteresowanym osobom

 

     Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza na wykład o. dra Andrzeja Zająca OFMConv, zatytułowany „Czego dzisiaj Kościół oczekuje od nas?”, który odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Jest to 10. rocznica spotkania papieża Benedykta XVI z rodziną franciszkańską zebraną w w Castel Gandolfo z okazji 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka. Wykład poprzedzi Msza Święta w intencji papieża Benedykta XVI. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

     W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy z Misji Medycznej „Doctors Africa”. Są to lekarze specjaliści oraz studenci Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy pragną nieść pomoc na Misjach Katolickich naszej Diecezji – w tym roku w Kiabakari w Tanzanii. Prowadzone tam będą zarówno konsultacje medyczne, jak i edukacja o zachowaniach prozdrowotnych dla lokalnej ludności. Wolontariusze będą szkolić także tamtejszy personel medyczny oraz zawiozą do placówek niezbędny sprzęt. Prosimy w tej intencji o modlitwę oraz dobrowolne wsparcie finansowe w czasie zbiórki po Mszach świętych. 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA ŻYCZYMY, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH DNI W BLASKU ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

Podkategorie

Odwiedziło nas

Odsłon: 1664

Odwiedzający

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj