Dziś jest 19-10-15 Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

28 lipca 2019

 

     Dzisiaj XVII niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 - Nieszpory niedzielne. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest w naszej Ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmując konkretne akty trzeźwości, módlmy się także o trzeźwość i wstrzemięźliwość naszego narodu.

     W poniedziałek, wspomnienie św. Marty.  Na mszach świętych, za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu, modlimy się również o nowe, liczne i święte powołania do wszystkich wspólnot franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu.

     We wtorek, podczas mszy św., modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

     W środę, wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Zakonu Jezuitów.

     W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1730 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 1. sierpnia wspominamy także rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecamy szczególnie tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. 

     W piątek, pierwszy piątek miesiąca sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli, patronki naszej Prowincji zakonnej. W tym dniu, za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Wieczorem, o godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w czasie Mszy św. o godz. 1800 - modlimy się w intencji misji i misjonarzy franciszkańskich. Ofiary zbierane w tym dniu, są przeznaczone na misje. Z tej racji, że jest to pierwszy piątek miesiąca, o godz. 815 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. O godz. 1730 - nabożeństwo różańcowe, a o godz. 1800 - Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca od Róży Świętej Rodziny. 

     Serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone z racji „Akcji św. Krzysztof“ na zakup środków transportu dla misjonarzy. Ofiary zostaną przekazane do MIVA Polska.

Życzymy wszystkim nawiedzającym tę naszą franciszkańską świątynię, a nade wszystko Wam Drodzy Parafianie i Dobroczyńcy, spokojnej i błogosławionej niedzieli oraz wszelkich Bożych darów w codziennym Waszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Wszystkim zaś, którzy obchodzą swoje imieniny lub jubileusze, życzymy opieki św. Patronów i Bożego błogosławieństwa.

Duszpasterze

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 901

Odwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj