Dziś jest 19-10-15 Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

22 lipca 2017

      Przeżywamy dzisiaj XVI niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. modlimy się w intencji kierowców i poświęcamy pojazdy mechaniczne. Prosimy dzisiaj, aby Chrystus otoczył błogosławieństwem nas i nasze pojazdy, którymi poruszamy się po drogach. Niech w naszych rękach pojazdy będą bezpieczne dla nas i dla innych. W dniach od 21 do 28 lipca przeżywamy 20. Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa“. W tym czasie wpatrując się w postać św. Krzysztofa, którego imię z j. greckiego oznacza „niosącego Chrystusa“, otaczamy nasza troską polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie i w odpowiedzi na ich prośby, pragniemy ofiarować im pomoc przy zakupie środków transportu. Za organizację tej pomocy odpowiedzialna jest powołana przez Konferencję Episkopatu Polski misyjna organizacja MIVA Polska. Ofiary na ten cel, przez cały tydzień, można składać do puszki przy wyjściu z kościoła. 

     O godz. 1730 - Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

     W poniedziałek, święto św. Marii Magdaleny. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Ojca Franciszka, modlimy się także o dobre i liczne powołania do zakonów franciszkańskich oraz wytrwanie w powołaniu.

     We wtorek, święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy i współpatronki Europy. Za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, modlimy się również w naszych osobistych intencjach, za całą parafię oraz tych, którzy potrzebują naszej modlitwy.

     W środę, wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki samorządowców w Polsce.

     W czwartek, święto św. Jakuba Apostoła. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, pamiętajmy w naszych modlitwach o kierowcach i podróżujących oraz o ofiarach wypadków drogowych. O godz. 1730 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

     W piątek, wspomnienie Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny, Joachima i Anny. O godz. 630 - Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 msza zbiorowa za zmarłych.

     W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Łącznie zebrano kwotę: 2.501 złotych. Za dar Waszego serca i życzliwość składamy wszystkim serdeczne "Bóg zapłać".

     Czas wakacji daje nam możliwość, aby ubogacić się duchowo poprzez kontemplację piękna przyrody i dobrą lekturę. Zachęcamy więc do czytania książek o treści religijnej i prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. 

     Życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Dobroczyńcy i Goście, spokojnej i błogosławionej Niedzieli oraz wszelkich łask Bożych i obfitości darów Ducha Świętego w codziennym Waszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiego dobra. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!

Duszpasterze

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 885

Odwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj