Dziś jest 19-10-15 Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

7 lipca 2019

 

     Dzisiaj przezywamy XIV niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy liturgicznej Kościoła

 

     W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

     We wtorek wspomnienie świętych męczenników: Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy. Na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących. 

 

     W środę wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy. O godz. 800 Msza św. w intencji pielgrzymów z Trzebuni, którzy każdego roku idąc do Matki Bożej Częstochowskiej zatrzymują się w naszej parafii na modlitwę, odpoczynek i poczęstunek. Przyjmijmy ich z franciszkańską radością i serdecznością.

 

     W czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. O godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

     W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary, modlitwę i wyrozumiałość. 

 

     Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. Pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu przed naszym WSD do dnia 17 lipca do godz. 900.

     Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. 

     Dodatkowe informacje na plakacie i na ulotkach.

 

WSZYSTKIM WAM DRODZY PARAFIANIE I SYMPATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU ŻYCZYMY WSZELKIEGO DOBRA I BOŻYCH ŁASK W PRZEŻYWANIU WAKACYJNYCH URLOPÓW ORAZ ZDROWIA I SIŁ W CODZIENNYCH TRUDACH PODEJMOWANYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 872

Odwiedzający

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj