Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

30 czerwca 2019

 

     Dzisiaj w liturgii XIII niedziela zwykła. O godz. 1730 – zakończenie nabożeństw czerwcowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

     W środę, święto św. Tomasza, Apostoła.

 

     W czwartek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 –nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. O godzinie 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Antoniego z Padwy oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Decyzją Zarządu Prowincji, nastąpiły zmiany w naszej wspólnocie klasztornej. Do Wieliczki odchodzi o. Mariusz Żychowicz, pracujący ostatnio w duszpasterstwie powołań. Na jego miejsce przyszedł neoprezbiter o. Piotr Gądek.

 

     Rozpoczęły się wakacje. Postarajmy się nie tylko wypocząć, ale też niech będą one dla nas czasem osobistej bliskości z Bogiem poprzez podziwianie i kontemplowanie piękna natury, ale nade wszystko poprzez czynne uczestnictwo w codziennym życiu sakramentalnym, jako wyraz naszej dojrzałej i odpowiedzialnej wiary.

 

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.

 

     Jak co roku, dnia 10 lipca, będziemy przyjmować pielgrzymów z Trzebuni, którzy idąc do Matki Bożej Częstochowskiej w liczbie około 150. osób, zatrzymują się w naszej parafii na modlitwę, odpoczynek i poczęstunek. Przyjmijmy ich jak zawsze z franciszkańską radością, życzliwością i serdecznością. Gdyby ktoś chciał włączyć się osobiście w przygotowanie posiłku lub złożyć na ten cel ofiarę, prosimy, aby się zgłosił do zakrystii. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i solidarność z pielgrzymami.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DARCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNYCH WAKACJI I URLOPÓW, A TYM, KTÓRZY POWRACAJĄ DO CODZIENNEJ PRACY I RÓŻNORAKICH ZAJĘĆ, NIECH PAN BŁOGOSŁAWI, STRZEŻE I WSPIERA SWOIMI ŁASKAMI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 7403

Odwiedzający

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj