Dziś jest 19-10-15 Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

23 czerwca 2019

 

     Przeżywamy XII niedzielę zwykłą. Do najbliższego czwartku, w oktawie Bożego Ciała, o godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe połączone jest z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

 

     Dzisiaj, gościmy w naszej parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Pana Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliża nam jego Osobę i duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy św. będzie można w dolnej kaplicy kościoła obejrzeć przygotowaną wystawę o Męczenniku oraz nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem homilii ks. Jerzego.

 

     W poniedziałek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy w tym dniu na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na Mszach świętych, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

 

     W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach.

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego. 

     O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla osób posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa.

 

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom

 

     Dzisiaj, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. „W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa” – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce.

     Pieśń błagalna „Święty Boże, Święty Mocny” należy do gatunku bardzo uroczystych pieśni zwanych suplikacjami, czyli prośbami. Śpiewana w tę niedzielę jest ona formą wynagrodzenia Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

 

WYRAŻAJĄC DOBREMU BOGU NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA KAŻDE OTRZYMYWANE DOBRO, ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SOLENIZANTOM, SPOKOJU DUCHA ORAZ OBFITOŚCI ŁASK Z NIEBA W RADOŚCIACH I TRUDACH DNIA CODZIENNEGO. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 934

Odwiedzający

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj