Dziś jest 19-10-15 Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

16 czerwca 2019

 

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jako chrześcijańska wspólnota wiary, nadziei i miłości, wielbimy Boga Ojca za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha świętego za dar uświęcenia.

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne w kościele z osobami udającymi się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 4 - 11 września 2019.

     W tym dniu również Dyrekcja i Wychowawcy klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 przy ul. Stawowej 179, zapraszają o godz. 1800 do budynku szkoły, Rodziców przyszłych uczniów klasy pierwszej, na spotkanie organizacyjne.

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci komunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

 

     W piątek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W ubiegłą niedzielę po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.850 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za gest życzliwości i hojności. Z zebranych funduszy, zapłaciliśmy w ostatnim czasie m.in. rachunek za zużycie prądu w kościele, który wyniósł: 3.573 złote i 32 grosze. 

 

     Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który rozpocznie się od godziny 1400 na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., uczniowie naszego Franciszkańskiego Liceum z Wieliczki, którzy są harcerzami zrzeszonymi w Federacji Skautingu Europejskiego, kwestują na wyjazd do Włoch, aby wziąć udział w tegorocznym międzynarodowym spotkaniu harcerzy z całego świata w duchu katolickim. Za zrozumienie i wszelką pomoc w realizacji osiągnięcia zaplanowanego celu, wyrażają oni wszystkim darczyńcom wdzięczność i zapewniają o modlitwie.

 

     Za tydzień, 23 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Pana Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego Osobę i duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy św. będzie można w dolnej kaplicy kościoła obejrzeć przygotowana wystawę o Męczenniku, a także nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem homilii ks. Jerzego. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, JUBILATOM I SOLENIZANTOM ROZPOCZYNAJĄCEGO SIĘ TYGODNIA, ŻYCZYMY SPOKOJU DUCHA ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W RADOŚCIACH I TRUDACH DNIA CODZIENNEGO. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 941

Odwiedzający

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj