Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

9 czerwca 2019

 

     Wraz z całym Kościołem uobecniamy dziś w liturgii niezwykłe historyczne wydarzenie, jakim było Zesłanie Ducha Świętego. W tym uroczystym dniu możemy uzyskać za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski.

     Przez cały miesiąc, o godz. 1730 odprawiane jest w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

     W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. 

 

     We wtorek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Jest to również ostatni Dzień Nowenny ku czci św. Antoniego. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

     O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, w naszej Prowincji zakonnej Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie błogosławionych męczenników z Dachau: Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, kapłanów oraz Marcina Oprządka i Brunona Zembola, zakonników. 

     Zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy w tym dniu na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W kościołach i klasztorach franciszkańskich pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy, uroczystość odpustowa. Z tej racji, w naszym kościele, o godz. 900 – zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji chorych, podczas której będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. 

     W tym dniu również na Mszy św. o godz. 1800 – ks. bp Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

 

     W piątek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. O godz. 1030 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość, hojność i wyrozumiałość. 

 

     Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na festyn „Powitanie Lata”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 czerwca, od godziny 1400 do 2200 na Placu Omłotowym.

 

     Dyrekcja i Wychowawcy klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 przy ul. Stawowej 179, zapraszają Rodziców przyszłych uczniów klasy pierwszej, na spotkanie organizacyjne, w poniedziałek – 17 czerwca, o godz. 1800.

 

NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIĄZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA.

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 7371

Odwiedzający

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj