Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

2 czerwca 2019

 

     Dziś, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tej tajemnicy wiary wysławiamy chwałę Jezusa Chrystusa, który został uwielbiony i zasiadł po prawicy Ojca. Radując się tą Uroczystością, kierujmy nasze oczy ku niebu, które jest celem naszej wiary. Kierujmy także nasz wzrok ku ziemi, gdzie mamy spełniać dzieło Chrystusa, który towarzyszy nam swoją mocą i daje liczne znaki swojej obecności. 

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

     W poniedziałek, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Na Mszach świętych, modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

     We wtorek, VIII Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

     O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

     W czwartek, o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 800 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. Jest to ostatni, IX Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

     O godz. 1030 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     W przyszłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary i wyrozumiałości. 

 

     Rodzice i bliscy niepełnosprawnej małej Lenki, składają serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli zbiórkę na kosztowną operację. Zebrana kwota wyniosła: 5.756 złotych. Wierzymy i ufamy z wielką nadzieją, że przeprowadzona po wakacjach operacja, przywróci dziewczynce normalny jej rozwój i odzyskanie pełnej sprawności.

 

PARAFIANOM I DOBROCZYŃCY, GOŚCIOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, Z SERCA ŻYCZYMY POKOJU I DOBRA, A TAKŻE OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM WYKONYWANIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 7364

Odwiedzający

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj