Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

7 kwietnia 2019

 

     Począwszy od dzisiejszej V niedzieli Wielkiego Postu, aż do zakończenia liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, zasłaniamy w kościołach i kaplicach krzyże.

     O godz. 1530 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że przez cały tydzień o godz. 1730 – odprawiana jest w naszej świątyni Droga Krzyżowa. 

 

     We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa. 

     O godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”..

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, o godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1900, parafialna Droga Krzyżowa ulicą Ojcowską i Budrysów. Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tym nabożeństwie.

 

     Również w przyszłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary oraz wszelką okazywaną życzliwość.

 

     Zachęcamy do włączenia się jeszcze w akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla osób i rodzin z parafii, będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Można też przynosić indywidualnie dary i złożyć je w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pamiętajmy, iż każdy dar serca jest zawsze wyrazem ludzkiej solidarności i miłości, która potrafi bezinteresownie pochylić się nad losem ludzkiej biedy.

 

Franciszkański Zakon Świeckich, działający przy naszym klasztorze, organizuje kiermasz palm i stroików wielkanocnych. Całkowity dochód przeznaczony na utrzymanie misji w Afryce. Starajmy się wesprzeć w miarę naszych możliwości to szlachetne dzieło.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY POKOJU I RADOŚCI ORAZ DUCHOWYCH OWOCÓW W PRZEŻYWANIU WIELKOPOSTNYCH DNI, A TAKŻE OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK DLA WAS I DLA WASZYCH BLISKICH. NIECH PAN BŁOGOSŁAWI I WSPIERA! 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10316

Odwiedzający

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj