Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

31 marca 2019

 

     W dzisiejszą, IV Niedzielę Wielkiego Postu, którą przeżywamy w Kościele, a która nosi nazwę Niedzieli Radości – „Laetare”, rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne. Głosi je o. Kalikst Jasuba OFM, katecheta w szkole Sióstr Prezentek w Krakowie. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Weźmy w nich czynny udział i uczyńmy wszystko, aby z rekolekcji skorzystali również i nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie prosimy także chorych i cierpiących z naszych rodzin.

     Taca zbierana podczas Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę, będzie przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty. Już teraz za ten gest ofiarności, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać! 

 

     O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa. 

 

     We wtorek, o godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej. 

 

     W czwartek, o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”. W tym dniu, serdecznie zapraszamy również wiernych na godzinę 2000 do kaplicy dolnego kościoła na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele z naszej parafii.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     Po Mszy św. wieczornej, spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Zachęcamy do włączenia się w akcję i przypominamy, iż w sklepach na terenie parafii trwa zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla osób i rodzin z parafii, będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Można też przynosić indywidualnie dary i złożyć je w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     Ks. Michał Kowalski wraz ze swoimi parafianami w Woli Zachariaszowskiej, z serca dziękuje wszystkim darczyńcom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę tamtejszego kościoła. Zebrano kwotę: 6.597 złotych. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I SIŁY W CODZIENNYM TRUDZIE OSOBISTYCH WYRZECZEŃ I NAWRÓCENIA ORAZ WIARY I UFNOŚCI W BOŻĄ POMOC W CODZIENNYCH PRACACH W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10467

Odwiedzający

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj