Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

24 marca 2019

 

     Przeżywamy Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 840 – Godzinki. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa. 

     Podobnie jak w latach ubiegłych, gościmy dziś ks. Michała Kowalskiego, proboszcza z parafii w Woli Zachariaszowskiej, należącej do naszego dekanatu, który głosi okolicznościowe kazanie na wszystkich Mszach św. Zbierana taca, w całości zostanie przeznaczona na budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii. 

 

     W poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

     We wtorek, O godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej.. 

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej

 

     W czwartek, o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które wygłosi – o. Kalikst Jasuba OFM, katecheta w szkole Sióstr Prezentek w Krakowie. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony będzie w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Do uczestnictwa w tych duchowych ćwiczeniach zaprasza każdego z nas osobiście Chrystus słowami: „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł?” (Mt 16, 26). Weźmy w nich czynny udział i uczyńmy wszystko, aby z rekolekcji skorzystali również i nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie prosimy także chorych i cierpiących z naszych rodzin.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     Przypominamy wiernym, że w sklepach na terenie parafii trwa zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Dziękujemy za każdy gest wrażliwości i dobroci serca.

 

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

     Serdecznie zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy w tym roku po raz pierwszy z Bronowic, z parafii Św. Jana Kantego na osiedlu Widok 5 kwietnia br. Udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej rozpocznie Msza Święta dla uczestników w tamtejszym dolnym kościele o godzinie 1930. Uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch tras - z parafii Św. Jana Kantego do Kalwarii Zebrzydowskiej lub do Imbramowic. Bardzo zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która jest okazją do głębokiej osobistej modlitwy podczas rozważań Stacji Drogi Krzyżowej w trakcie pielgrzymowania. Szczegółowe informacje oraz mapy i opisy trasy są do pobrania na stronie internetowej  www.EDK.org.pl, dalsze informacje można znaleźć również na profilu facebookowym wydarzenia.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I SIŁY W CODZIENNYM TRUDZIE OSOBISTYCH WYRZECZEŃ I NAWRÓCENIA ORAZ WIARY I UFNOŚCI W BOŻĄ POMOC, W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10350

Odwiedzający

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj