Dziś jest 19-08-21 Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

17 marca 2019

 

     Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 840 – Godzinki. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy wiernym, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa. 

 

     W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka o powołania do naszych wspólnot franciszkańskich, a także o wytrwanie na obranej już drodze dla wszystkich braci i sióstr.

 

     We wtorek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich mężczyzn. 

     O godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej. 

 

     W czwartek, o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, o godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, po raz kolejny podjęliśmy przedświąteczną pomoc w postaci zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Dziękujemy za każdy gest wrażliwości i dobroci serca.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.665 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za tak hojny gest dobroci i zrozumienia.

 

     W przyszłą niedzielę, podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy gościć ks. Michała Kowalskiego, proboszcza z parafii w Woli Zachariaszowskiej, należącej do naszego dekanatu. Będzie on głosił okolicznościowe kazanie na wszystkich Mszach św. W tym dniu zbierana taca, w całości zostanie przeznaczona na budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy, wielkopostny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny", „Niedziela”, czy „Źródło”.

 

PARAFIANOM I WSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM KOŚCIOŁA ORAZ KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJU ORAZ BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM TRUDZIE OSOBISTEGO NAWRÓCENIA, A TAKŻE GŁĘBOKIEJ WIARY, UFNOŚCI I RADOŚCI, W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 4178

Odwiedzający

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj