Dziś jest 19-08-21 Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

10 marca 2019

 

     Dzisiaj przeżywamy Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 840 – Godzinki. O godz. 1515 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Natomiast o godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu. 

 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa, o godz. 1730.

 

     We wtorek, O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, przypada szósta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu Ojca Świętego i jego służbę Kościołowi.

     W tym dniu, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, o godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy za ofiarność i życzliwość, zapewniając o modlitwie w ich intencji.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas  inspiracją do pogłębionego duchowego przeżycia tajemnic Wielkiego Postu. Zachęcamy również do czytania innej prasy katolickiej.

 

     Wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, po raz kolejny jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Pamiętajmy, że każdy życzliwy gest solidarnej pomocy jest wyrazem naszej dojrzałej chrześcijańskiej odpowiedzialności względem drugiego człowieka.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM ORAZ DOBROCZYŃCOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, ODWAGI W PODEJMOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ POTRZEBNYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 4256

Odwiedzający

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj