Dziś jest 19-08-21 Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

3 marca 2019

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy VIII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 840 – Godzinki, natomiast o godz. 1730 – Nieszpory.

     Powoli kończy się karnawał. Nasze uczestnictwo w zabawach czy rozmaitych prywatkach karnawałowych, niech odbywa się z poszanowaniem ludzkiej godności, a także z przestrzeganiem głównych zasad wiary i moralności życia chrześcijańskiego.

 

     W poniedziałek, w archidiecezji krakowskiej, święto św. Kazimierza Królewicza. 

 

     Wtorek, jest ostatnim dniem przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. O godz. 900 – będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo na zakończenie adoracji. O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, Popielcem rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu, który ma za cel przygotować wiernych do obchodu Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 900 –  dodatkowa Msza św. W czasie celebracji Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. 

 

     W czwartek, o godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”. W tym dniu, serdecznie zapraszamy wiernych na godzinę 2000 do kaplicy dolnego kościoła na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele z naszej parafii.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, o godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdy gest dobroci i zrozumienia.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, NA NOWY CZAS ŁASKI W KOŚCIELE, JAKIM JEST WIELKI POST, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU OSOBISTYCH UMARTWIEŃ I WYRZECZEŃ ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIARY, DOBROCI I NADZIEI W CODZIENNYM ŻYCIU I OBOWIĄZKACH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 4290

Odwiedzający

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj