Dziś jest 19-10-15 Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

13 stycznia 2019

 

     Obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego, która jest zarówno pamiątką chrztu Jezusa Chrystusa, jak i początkiem Jego publicznej zbawczej misji. Niechaj ta uroczystość będzie dla każdego z nas okazją do odnowienia i przypomnienia własnego chrztu – czyli zanurzenia w życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa Pana. Dzisiaj kończy się liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres  zwykły. Jednak zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. 

     O godz. 1530 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i dobre powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.

 

     We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Antoniego, opata. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

     W piątek, 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne jego hasło brzmi: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 20). O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

     W sobotę, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

     Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną dobroć, hojność i wyrozumiałość.

 

     Chętni, którzy zamierzają pojechać w dniach od 4 do 11 września br. na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, prosimy aby zgłosili się po odbiór deklaracji w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

 

NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY ROZPOCZĘTY CZAS FERII ZIMOWYCH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 890

Odwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj