Dziś jest 19-08-21 Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

6 stycznia 2019

 

     Dzisiaj, Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, znaczymy drzwi naszych domów literami: K + M + B 2013. Litery te pochodzą od pierwszych liter – C+M+B – łacińskiego zdania: „Christus Mansionem Benedicat”„Niech Chrystus błogosławi ten dom” lub „Christus Multorum Benefactor”„Chrystus Dobroczyńcą Wielu”

     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Przez najbliższy tydzień kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w sobotę i niedzielę po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda święcona. 

     Kolęda przy ul Ojcowskiej: Bloki 23B i C, które zostały omyłkowo pominięte, będzie w przyszłą niedzielę, 13 stycznia. 

 

     W poniedziałek, na Mszach św. modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i wyrozumiałość.

 

     Ziemia Święta nazywana jest Perłą Misji Franciszkańskiej. To tam zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów jest zatem powrotem do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. Dlatego zapraszamy chętnych Parafian do wspólnego pielgrzymowania śladami Piątej Ewangelii w dniach od 4 do 11 wrześniu 2019, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za naszą wiarę, Wspólnotę parafialną, nasze rodziny i samych siebie. Program pielgrzymki został podany w ostatnim numerze naszej gazety „Nie samym chlebem”. Zgłoszenia i zapisy do 1 marca 2019 roku. Szczegółowe informacje u o. Dariusza Sambory OFM.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK I SIŁY NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ TYDZIEŃ RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

Odwiedziło nas

Odsłon: 4303

Odwiedzający

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj