Dziś jest 19-08-21 Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

30 grudnia 2018

 

     Dzisiaj w Kościele obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.

 

     W poniedziałek, o godz. 1700 – nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

     We wtorek, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 52. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.

 

     W środę, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. 

     W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, w gablotach ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda świecona.

 

     W czwartek, wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Ziemia Święta nazywana jest Perłą Misji Franciszkańskiej. To tam zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów jest zatem powrotem do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. Dlatego zapraszamy chętnych Parafian do wspólnego pielgrzymowania śladami Piątej Ewangelii w dniach od 4 do 11 wrześniu 2019, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za naszą wiarę, Wspólnotę parafialną, nasze rodziny i samych siebie. Program pielgrzymki został podany w ostatnim numerze naszej gazety „Nie samym chlebem”. Zgłoszenia i zapisy do 1 marca 2019 roku. Szczegółowe informacje u o. Dariusza Sambory OFM. 

 

NA PROGU PRZEŻYWANIA NOWEGO 2019 ROKU, NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ABY W WASZYCH SERCACH I RODZINACH NIEUSTANNIE TRWAŁY: POKÓJ, DOBROĆ I ZGODA. NIECH JEZUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE, A TAKŻE HOJNIE OBDARZY SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 4307

Odwiedzający

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj