Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

23 grudnia 2018

 

    Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. O godz. 840 – Godzinki. O godz. 1730 – Nieszpory niedzielne. Przed nami ostatnie chwile przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, niechaj to uczyni najlepiej jeszcze dzisiaj, aby świętować Boże Narodzenie z czystym sercem. 

    Spowiedź w naszym kościele również jutro w Wigilię, od godz. 630  do godz. 1000.

 

    W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

    W poniedziałek, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją, zachęcamy wszystkich wiernych do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. 

    O północy uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Fundusz Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).

 

    We wtorek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji Pasterki, nie ma Mszy św. o godz. 700 rano. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad treścią Ewangelii. Życzenia, które sobie składamy, niech przenikają i opromieniają dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.

 

    W środę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

    W czwartek, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. błogosławieństwo wina. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

    W piątek, święto Świętych Młodzianków, męczenników. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

    Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinom biednym z parafii, ofiarując dla nich artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za ten bezinteresowny dar, wrażliwość i szlachetność!

 

    Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.

 

PARAFIANOM, WSZYSTKIM GOŚCIOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEGO I RODZINNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU NARODZENIA CHRYSTUSA PANA ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I UMACNIA W CODZIENNYCH TRUDACH I TROSKACH. SZCZĘŚĆ BOŻE! 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10470

Odwiedzający

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj