Dziś jest 19-08-21 Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

16 grudnia 2018

 

     „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!” Te słowa Apostoła Pawła, z antyfony na wejście, towarzyszą nam dzisiaj, gdy gromadzimy się na Eucharystii w trzecią niedzielę Adwentu. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina nam, że Pan jest blisko. Potrzeba zatem, abyśmy ostatnie dni tegorocznego Adwentu przeżyli w atmosferze radosnej gotowości na przyjście Jezusa Chrystusa w tajemnicy świąt Jego narodzin. Dzisiaj również przypada Pierwszy Dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus.

     Pamiętajmy wszyscy o godnym przygotowaniu się do świąt Narodzenia Pańskiego. Zaplanujmy wcześniej przystąpienie do spowiedzi, by nie ulec kolejkowej gorączce, która z zakupów przenosi się ostatnio niestety i na spowiedź, nie sprzyjając owocnemu przyjęciu pokuty.

     O godz. 840 – Godzinki. O godz. 1730 – Nieszpory niedzielne.

 

     Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła.  

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzebę naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.510 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone m.in. na spłatę rachunku za prąd w kościele.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, nie zapomnijmy o najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia i radości.

 

     Przypominamy wiernym, iż kontynuujemy jeszcze zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla biednych rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA ORAZ KLASZTORU, ŻYCZYMY, ABY TEN KOLEJNY TYDZIEŃ ADWENTU, BYŁ DLA KAŻDEGO ŹRÓDŁEM ODNOWIONEJ NADZIEI I OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 4241

Odwiedzający

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj