Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

9 grudnia 2018

 

     Dziś Druga Niedziela Adwentu. O godz. 840 – Godzinki. Adwent, to stosowny czas, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy więc, nie tylko o prezentach pod choinkę, ale przede wszystkim o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. 

     Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

     Dziś przypada również Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W modlitwie pamiętajmy o ofiarach b stanu wojennego. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”

 

     W piątek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na spłatę rachunku za prąd. Bóg zapłać za okazaną hojność i wyrozumiałość.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć opłatki oraz świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

     W sklepach na terenie naszej parafii, trwa zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Już dziś z serca dziękujemy darczyńcom za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury. 

 

     Referat Młodzieżowo-Powołaniowy organizuje w okresie ferii rekolekcje połączone z programem rekolekcyjno-powołaniowym „RekoSKI”. Jest to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć czas spędzony na narciarskim stoku z prowadzeniem duchowym. Informacje o terminach i zapisach można znaleźć na plakatach, stronie braciamniejsi.pl – w zakładce młodzież – lub u o. Mariusza Żychowicza

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I PRZYJACIELE, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA W DUCHOWYM PRZEŻYWANIU ADWENTU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10358

Odwiedzający

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj