Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

2 grudnia 2018

 

     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele nowy okres liturgiczny – Adwent, który ma nas odnowić duchowo i godnie przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Nowy rok liturgiczny, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. 

     O godz. 840 – Godzinki. Serdecznie zapraszamy wiernych do tej modlitwy.

     Na sumie o godz. 1200, zostaną poświecone opłatki, które będziemy mogli nabywać w zakrystii oraz w kruchcie kościoła oraz świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

     Przez cały Adwent, Roraty będą odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. 

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”. W tym dniu, serdecznie zapraszamy również wiernych na godzinę 2000 do kaplicy dolnego kościoła na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele z naszej parafii. 

 

     W piątek, , godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Msza św. roratnia w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

     Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

 

     W sobotę, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. W tym dniu dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

     Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.

 

     Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”

 

     Referat Młodzieżowo-Powołaniowy organizuje w okresie ferii rekolekcje połączone z programem rekolekcyjno-powołaniowym „RekoSKI”. Jest to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć czas spędzony na narciarskim stoku z prowadzeniem duchowym. Informacje o terminach i zapisach można znaleźć na plakatach, stronie braciamniejsi.pl – w zakładce młodzież – lub u o. Mariusza Żychowicza.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DUCHOWEGO DOBRA, RADOŚCI, NADZIEI I BOŻYCH ŁASK NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ORAZ NA CAŁY CZAS ADWENTU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10426

Odwiedzający

Odwiedza nas 29 gości oraz 1 użytkownik.

  • Thomaswah

Parafia w obiektywie

Szukaj