Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

18 listopada 2018

 

     Dzisiaj, w XXXIII niedzielę zwykłą roku liturgicznego, Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Jak zaznacza papież Franciszek: „…to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamił się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia. Będzie to dzień, który pomoże wspólnotom i każdemu ochrzczonemu w refleksji nad tym, że ubóstwo znajduje się w centrum Ewangelii”.

 

     W poniedziałek, wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Na Mszach św. – modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele oraz o świętość kapłanów i osób konsekrowanych.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, w liturgii Kościoła wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za naszego organistę, a także o członkach chóru parafialnego oraz scholi. 

     O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, w naszej Prowincji Matki Boże Anielskiej wspomnienie błogosławionych męczenników Salwatora Lilii i Towarzyszy. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Duc-Lac, kapłana i Towarzyszy. O godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 3.070 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, życzliwość i wyrozumiałość. Wszystkich darczyńców, zapewniamy o naszej wdzięczności w codziennej modlitwie. 

 

     Zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego udziału we wspólnych listopadowych modlitwach za zmarłych. Codziennie wieczorem ofiarujemy za nich Drogę Krzyżową oraz Mszę świętą. 

 

     Począwszy od przyszłej niedzieli uroczystości Chrystusa Króla, przed mszą świętą, o godz. 840 – Godzinki. Serdecznie zapraszamy wiernych do tej modlitwy.

 

     W przyszłą niedzielę, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, będzie prosić po Mszach św. o wsparcie dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Z zebranych środków zostaną zrobione dla nich upominki z racji św. Mikołaja. Bóg zapłać wszystkim za ten wyraz miłosiernej solidarności i zrozumienia.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, Z SERCA ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I SIŁ W CODZIENNEJ PRACY ORAZ POKOJU I DOBRA W WASZYCH RODZINACH I WSPÓLNOTACH, A TAKŻE RADOSNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10317

Odwiedzający

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj