Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

11 listopada 2018

 

     W liturgii Kościoła, w XXXII niedzielę zwykłą, obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Po Mszy św. wieczornej, o godz. 1845, serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na koncert patriotyczny. Wystąpią dla nas: Andrzej Jurkiewicz – tenor-solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery i Operetki w Krakowie, Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Joanna Jurkiewicz.

 

     Przypominamy, iż przez cały miesiąc listopad w naszym kościele o godz. 1715 – modlimy się za zamarłych, zgłoszonych na wypominki. Następnie w ich intencji odprawiamy o godz. 1730 – Drogę Krzyżową, a o godz. 1800 – Mszę św. 

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 

     We wtorek, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich. O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy.

 

     W czwartek, w naszej prowincji Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie św. Dydaka z Alcali, patrona braci zakonnych. W modlitwach pamiętajmy w tym dniu szczególnie o posługującym w naszym kościele bracie Damianie. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Z serca mówimy wszystkim „Bóg zapłać” za składane ofiary, modlitwę i okazywaną dobroć. 

 

     W najbliższy piątek, 16 listopada, o godzinie 1700 w szkole przy ulicy Stawowej 179, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Ochrony Środowiska oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie dofinansowania wymiany ogrzewania, termomodernizacji budynków oraz uzyskania dopłat za energię. Na to spotkanie wszystkich zainteresowanych naszych mieszkańców zapraszają Krystyna Karabuła i Tomasz Regulski Radni Dzielnicy IV.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RODZINNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ BOŻYCH ŁASK I RADOŚCI W PRZEŻYWANIU ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI NASZEJ OJCZYZNY. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10441

Odwiedzający

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj