Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

4 listopada 2018

 

     Dzisiaj, w XXXI niedziela zwykła roku liturgicznego.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze wyłożone kartki, na których prosimy wypisywać czytelnie bliskich zmarłych na wypominki. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki do naszego kościoła, przez cały miesiąc listopad o godz. 1715 – wypominki, następnie o godz. 1730 – Droga Krzyżowa, a o godz. 1800 – Msza św. 

     Przypominamy, iż wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

     W tym dniu odbędzie się spotkanie, przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na Drogę Krzyżową o godz. 1730, następnie uczestniczy w Mszy św., a po niej, katecheza w dolnej kaplicy kościoła.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża. O godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     W odpowiedzi na apel naszego Metropolity, ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, do przeżycia Godziny Wdzięczności, w najbliższą sobotę 10 listopada o godz. 1700, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy dziękować Bogu za dar wolności, prosząc Go o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz o życie wieczne dla wszystkich poległych w jej obronie, jak i również za naszych bliskich zmarłych.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary, modlitwę i wszelką dobroć. 

     Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, o godz. 1845,  serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na koncert w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystąpią: Andrzej Jurkiewicz – tenor-solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery i Operetki w Krakowie, Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Joanna Jurkiewicz. 

 

     Franciszkański Zakon Świeckich z serca dziękuje wszystkim, którzy kupując rozprowadzane w kruchcie kościoła ozdoby na groby bliskich zmarłych wsparli w ten sposób dofinansowanie „Szlachetnej Paczki”. Zebrano kwotę: 1.254 zł i 50 gr. 

 

PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I OPIEKI MATKI NAJŚWIĘTSZEJ W CODZIENNYCH TRUDACH I OBOWIĄZKACH. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10379

Odwiedzający

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj