Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

28 października 2018

 

     Dzisiaj w XXX niedzielę zwykłą roku liturgicznego, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy wspierać duchowo i materialnie tych, którzy dla Imienia Jezus doświadczają w naszych czasach wrogich prześladowań. W tym roku modlimy się szczególnie za chrześcijan w Pakistanie, gdzie są oni nadal dyskryminowani, więzieni i skazywani na śmierć z powodu wyznawanej wiary w Trójedynego Boga.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są wyłożone kartki, na których prosimy wypisywać czytelnie bliskich zmarłych na wypominki, wraz z zaznaczeniem, czy są to wypominki roczne, czy miesięczne. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki do naszego kościoła, przez cały miesiąc listopad (za wyjątkiem Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty miesiąca), o godz. 1715 – wypominki, następnie o godz. 1730 – będzie odprawiana Droga Krzyżowa, a o godz. 1800 – Msza św. 

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, o godz. 1730 – zakończenie nabożeństw różańcowych. 

 

     W czwartek, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiamy w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 1400 – procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a po niej, około godz. 1430, Msza św. Wypominki w tym dniu będą przyjmowane w zakrystii i na cmentarzu.

     W tym dniu, serdecznie zapraszamy wiernych na godzinę 2000 do kaplicy dolnego kościoła na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele z naszej parafii.

 

     Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dnia 1 i 2 listopada, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą oni uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

 

     W piątek, Kościół obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1715 – wypominki, o godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – udamy się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W związku ze świętami, w pierwszy piątek listopada nie będzie spotkania przygotowującego młodzież do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono w następny piątek, 9 listopada. Młodzież przychodzi na Drogę Krzyżową o 1730, następnie uczestniczy w Mszy św., a po niej, katecheza w dolnej kaplicy kościoła.

 

     W sobotę, wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobroczyńców Zakonu Serafickiego. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny dla wszystkich trzech zakonów franciszkańskich. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Siostry Faustyny oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

     O godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Również w tę ostatnią niedzielę października, Franciszkański Zakon Świeckich rozprowadza ozdoby na groby naszych bliskich zmarłych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie „Szlachetnej Paczki”. Z serca dziękujemy za zrozumienie i wszelkie ofiary.

 

DZIĘKUJĄC ZA KAŻDĄ MODLITWĘ, PAMIĘĆ, ŻYCZLIWOŚĆ, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA, RADOŚCI I SZCZĘŚCIA W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10382

Odwiedzający

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj