Dziś jest 19-10-15 Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

14 października 2018

 

     Dzisiaj, w XXVIII niedzielę zwykłą, obchodzimy w Kościele XIV Dzień Papieski, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Swoją modlitwą i ofiarą możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z wielodzietnych i ubogich rodzin w Polsce. 

 

     Zapraszamy wiernych codziennie na nabożeństwa różańcowe do parafialnej świątyni, które odprawiamy o godz. 1730.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. 

 

     We wtorek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy w tym dniu na spotkanie, o godz. 1900, do salki przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Pracowników Służby Zdrowia. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana, współpatrona naszej franciszkańskiej Prowincji zakonnej. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W sobotę, w archidiecezji krakowskiej uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji oraz miasta Krakowa.

 

     O godz. 1030 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni oraz na Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za składane ofiary, okazywaną pomoc i wszelką życzliwość. 

 

     Przez ostanie dwie niedziele października, Franciszkański Zakon Świeckich będzie rozprowadzał ozdoby na groby naszych bliskich zmarłych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie „Szlachetnej Paczki”. Z serca dziękujemy za zrozumienie i wszelkie ofiary. 

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY I DOBROCZYŃCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ, RODZINNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH BOŻYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 966

Odwiedzający

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj