Dziś jest 19-09-17 Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

30 września 2018

 

     Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. O godz. 1730 – Nieszpory oraz modlitwy nowennowe przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. 

 

     W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Przychodźmy na nabożeństwa różańcowe do parafialnej świątyni, które będziemy odprawiać o godz. 1730. Niech one połączą nasze serca w Maryjny hymn uwielbienia i wdzięczności Bogu za nasze życie. 

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. 

 

     We wtorek, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, ostatni dzień nowenny do św. Franciszka. Po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą zakonną tradycją, zostanie odprawione nabożeństwo TRANSITUS, upamiętniające błogosławioną śmierć Biedaczyny z Asyżu.

 

     W czwartek, uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Z tej racji, dla wszystkich trzech zakonów franciszkańskich, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

     W tym dniu, serdecznie zapraszamy wiernych do kaplicy dolnego kościoła na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele z naszej parafii.

 

     W piątek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, Apostołki Bożego Miłosierdzia. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815, o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

     Przypominamy w tym dniu o katechezie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo pierwszopiątkowe, uczestniczy we Mszy św., a potem w spotkaniu w kaplicy dolnego kościoła.

 

     W sobotę, O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

     O godz. 1030 – zbiórka ministrantów.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Pragniemy z radością poinformować, iż nasza gazetka otrzymała w ubiegłą sobotę wyróżnienie w IV Archidiecezjanym Konkursie Gazetek Parafialnych w Ludźmierzu. Szczegóły w najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego”.

 

     Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. Szkoła Duchowości Franciszkańskiej stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Cykl spotkań obejmuje osiem bloków tematycznych. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 1000 do 1415 przy ul. Franciszkańskiej 4. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, SOLENIZANTOM I JUBILATOM NADCHODZĄCEGO TYGODNIA, ŻYCZYMY RADOSNEJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH DARÓW BOŻYCH ŁASK ORAZ OPIEKI MATKI NAJŚWIĘTSZEJ W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1311

Odwiedzający

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj