Dziś jest 19-09-17 Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

23 września 2018

 

    Przeżywamy w liturgii XXV niedzielę zwykłą. O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

    W poniedziałek, na Mszach św., rano i wieczorem, modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu o nowe powołania do służby w Kościele oraz o wytrwanie na tej drodze dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych. 

    O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

    We wtorek, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, patrona Stolicy Warszawy. Pierwszy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. 

 

    W czwartek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. O godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z uczczeniem Relikwii św. Siostry Faustyny. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

    W piętek, wspomnienie św. Wacława, męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

    W sobotę, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 1030 – zbiórka ministrantów. 

 

    Zapraszamy zainteresowanych, do osobistego i czynnego włączenia się w działalność różnych parafialnych grup duszpasterskich. 

 

    Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego osobistego wzrostu duchowego. Zachęcamy do czytania również innej prasy katolickiej, jako wyraz naszego czynnego zainteresowania życiem Kościoła w Polsce i na świecie.

 

    Małopolska Manufaktura Sztuki zaprasza na wieczorne spotkania w ramach V Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka w Starych Balicach” dzisiaj oraz w ostatnią niedzielę września o godz. 1800 w Pałacu Radziwiłłów. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegóły na plakacie.

 

    Szkoła Języka Angielskiego „Best Friend” w Zabierzowie, ogłasza zapisy na nowy rok szkolny do 30 września. Wszystkich chętnych zaprasza się do biura szkoły w Zabierzowie, w godzinach między 1600 a 2000. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej.

 

    Dzisiaj, po Mszach św., Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” kwestuje na pomoc dla dwojga chorych dzieci: Karolinki, chorej na ciężkie zaburzenia neurologiczne oraz Kamila, chorego na zapalenie dużych naczyń organizmu, co spowodowało martwicę kości biodrowej i złamanie kręgów kręgosłupa. Dzięki tej zbiórce chcemy im ulżyć w cierpieniu poprzez zapewnienie kosztownego leczenia i rehabilitacji. Za okazaną pomoc wszystkim z serca dziękujemy.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM ORAZ SOLENIZANTOM I JUBILATOM NADCHODZĄCEGO TYGODNIA, Z SERCA ŻYCZYMY SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK, OPIEKI MATKI NAJŚWIĘTSZEJ, A TAKŻE ZDROWIA I RADOŚCI W CODZIENNYM ŻYCIU. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1372

Odwiedzający

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj