Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

16 września 2018

 

     Dziś, w XXIV niedzielę zwykłą roku liturgicznego, obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów i dziennikarzy, aby byli autentycznymi strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

     Po Mszy św. o godz. 1030 – spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku, 3 maja, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

     O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     Dzisiaj odbywa się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, pod hasłem „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”, w której biorą udział również nasi parafianie. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 900 – Drogą Krzyżową. Natomiast o godz. 1100 – uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego, podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. 

 

     W poniedziałek, Uroczystość Stygmatów św. Franciszka. Z racji Patronalnego Święta naszej Parafii, które właśnie przypada w tym dniu, suma odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 1800. Uroczystościom będzie przewodniczył o. Jacek Biegajło OFM, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła, do jak najliczniejszego uczestnictwa we wspólnej modlitwie. Zwracamy się również z prośbą o przygotowanie asysty w strojach bronowickich, a także o obecność dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Na tę okoliczność, dla uczestników uroczystości odpustowej, Franciszkański Zakon Świeckich przygotował „ciasteczka św. Franciszka”

 

     We wtorek, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży. O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, kapłana.

 

     W czwartek, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim, kapłana, Pawła Chong i Towarzyszy. O godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z uczczeniem Relikwii św. Siostry Faustyny. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.. 

 

     W piątek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej. O godz. 1030 – zbiórka ministrantów. Zapraszamy również chętnych chłopców i młodzież, którzy chcieliby włączyć się do Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

     W ubiegłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 3.380 zł. Z serca wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim za złożone ofiary. Pragniemy poinformować, że na początku ubiegłego tygodnia zakończyliśmy prace przy zabezpieczaniu dodatkowymi szybami bocznego witraża Matki Bożej w kościele. 

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego osobistego wzrostu duchowego. Zachęcamy również do czytania innej prasy katolickiej, jako wyraz naszego czynnego zainteresowania życiem Kościoła w Polsce i na świecie.

 

     Małopolska Manufaktura Sztuki zaprasza na wieczorne spotkania w ramach V Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka w Starych Balicach” dzisiaj oraz w kolejne niedziele: 23 i 30 września o godz. 1800 w Pałacu Radziwiłłów. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegóły na plakacie.

 

     Podobnie jak i w ubiegłym roku, Szkoła Języka Angielskiego „Best Friend” w Zabierzowie, ogłasza zapisy na nowy rok szkolny do 30 września. Wszystkich chętnych zaprasza się do biura szkoły w Zabierzowie, w godzinach między 1600 a 2000. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować na pomoc dla dwojga chorych dzieci: Karolinki, chorej na ciężkie zaburzenia neurologiczne oraz Kamila, chorego na zapalenie dużych naczyń organizmu, co spowodowało martwicę kości biodrowej i złamanie kręgów kręgosłupa. Dzięki tej zbiórce chcemy im ulżyć w cierpieniu poprzez zapewnienie kosztownego leczenia i rehabilitacji. Za okazaną pomoc już dziś z serca dziękujemy. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, SOLENIZANTOM I JUBILATOM, Z SERCA ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU ORAZ DUCHOWEJ RADOŚCI, DOBRA I SPOKOJU NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2139

Odwiedzający

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj