Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

9 września 2018

 

     Dzisiaj, XXIII niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory. Zapraszamy do liczniejszego udziału we wspólnej modlitwie.

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do naszych wspólnot franciszkańskich.

 

     We wtorek, w kościołach franciszkańskich, oddając cześć św. Antoniemu z Padwy, w sposób szczególny polecamy Bogu całą parafię, ludzi biednych, potrzebujących oraz pogubionych duchowo, wypraszając potrzebne im łaski.

     O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z uczczeniem Relikwii św. Siostry Faustyny. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zgodnie z pięknym staropolskim zwyczajem, prosimy o ozdobienie przydrożnych krzyży. O. godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Bolesnej. O godz. 1030 – zbiórka ministrantów. Zapraszamy również chętnych chłopców i młodzież, którzy chcieliby włączyć się do Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Z serca wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim życzliwym ofiarodawcom. 

 

     W przyszłą niedzielę, 16 września, po Mszy św. o godz. 1030 – spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku, 3 maja, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. 

 

     Również w przyszłą niedzielę, 16 września, będzie miała miejsce XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, pod hasłem „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 900 – Drogą Krzyżową. Natomiast o godz. 1100 – uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego, podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Z naszej parafii jest organizowany w tym dniu wyjazd do Kalwarii autokarem. Koszt pielgrzymki – 35 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

     Małopolska Manufaktura Sztuki zaprasza na V Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka w Starych Balicach” w niedziele: 9, 16, 23 i 30 września o godz. 1800 w Pałacu Radziwiłłów. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegóły na plakacie.

 

     Podobnie jak i w ubiegłym roku, Szkoła Języka Angielskiego „Best Friend” w Zabierzowie, ogłasza zapisy na nowy rok szkolny do 30 września. Wszystkich chętnych zaprasza się do biura szkoły w Zabierzowie, w godzinach między 1600 a 2000. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM ORAZ SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU ORAZ WSZELKIEGO DOBRA, ŻYCZLIWOŚCI I SPOKOJU W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ NOWYM TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2115

Odwiedzający

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj