Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

3 września 2018

 

     Dzisiaj XXII niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1530 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 1730 – Nieszpory.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O godz. 800 – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy nauczycieli, rodziców i dzieci, prosząc dla wszystkich o światło Ducha Świętego i potrzebną mądrość. Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w budynku szkoły przy ul. Stawowej.

 

     We wtorek, o godz. 2000, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, , o godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z uczczeniem Relikwii św. Siostry Faustyny. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

     W ten pierwszy czwartek miesiąca września, rozpoczynamy kolejny roczny cykl czuwań przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele z naszej parafii. Spotkania będą miały miejsce w dolnej kaplicy naszego kościoła o godz. 2000. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W pierwszy piątek miesiąca września, rozpoczynamy również cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1730 w kościele, adoracją Najświętszego Sakramentu, potem młodzież uczestniczy we Mszy św. Następnie spotkanie organizacyjne w salce parafialnej, gdzie będą prowadzone zapisy na pierwszy rok przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy przynieść zaświadczenia o ukończeniu pierwszego lub drugiego etapu przygotowań oraz indeksy. Informujemy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii, będzie udzielony młodzieży, która ukończyła trzyletni kurs z wynikiem pozytywnym, poświadczonym odpowiednim dokumentem, w maju 2019 roku. 

 

     W sobotę, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary, modlitwę i życzliwość.

 

     Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1030, zostaną poświęcone przybory szkolne dla dzieci szkoły podstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów klasy pierwszej.

 

     Zapraszamy do naszej świątyni na Msze święte z u działem dzieci w każdą niedzielę, o godz.1030.

 

     W niedzielę, 16 września, będzie miała miejsce XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, pod hasłem „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 900 – Drogą Krzyżową. Natomiast o godz. 1100 – uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego, podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Z naszej parafii jest organizowany w tym dniu wyjazd do Kalwarii autokarem. Koszt pielgrzymki – 35 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCY, A TAKŻE WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM, W IMIENIU NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ WSPÓLNOTY ZAKONNEJ, ŻYCZYMY SPOKOJU DUCHA, WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI ORAZ BOŻYCH ŁASK W ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2158

Odwiedzający

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj