Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

12 sierpnia 2018

 

     Dzisiaj XIX niedziela zwykła roku liturgicznego. Przypominamy, iż trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. Pamiętajmy również przed Bogiem o przebywających na wakacjach i urlopach.

     O godz. 1530 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, natomiast o godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     W poniedziałek, w archidiecezji krakowskiej święto NMP Kalwaryjskiej.

 

     We wtorek, liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona trudnych czasów. W modlitwach pamiętajmy o pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

 

     W środę, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy poświęcenie ziół i owoców. W tym dniu obchodzimy również Święto Wojska Polskiego. Franciszkański Zakon Świeckich będzie rozprowadzał bukiety z kwiatów i ziół. Zebrane w ten sposób wolne ofiary będą przeznaczone na wsparcie opuszczonych i biednych dzieci ulicy w Afryce, gdzie pracują nasi franciszkańscy misjonarze. Bóg zapłać już dziś za otwarte i hojne serce.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, w archidiecezji krakowskiej święto św. Jacka, kapłana i patrona archidiecezji. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary, a także za życzliwość i zrozumienie. 

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, A TAKŻE PRZEZYWAJĄCYM W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU SWOJE OSOBISTE I RODZINNE UROCZYSTOŚCI, ŻYCZYMY RADOŚCI, SPOKOJU I SZCZĘŚCIA ORAZ WIELU BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYCH TRUDACH I OBOWIĄZKACH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2133

Odwiedzający

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj