Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

5 sierpnia 2018

 

     Dzisiaj przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.

     Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy więc nie tylko o odpoczynku, ale również o chrześcijańskim obowiązku świętowania niedzieli poprzez uczestnictwo we Mszy świętej.

 

     W poniedziałek, święto Przemienienia Pańskiego. Na Mszach św., za wstawiennictwem Biedaczyny z Asyżu, modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

     W środę, święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.

 

     W czwartek, liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, święto św. Klary z Asyżu, dziewicy. 

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary, modlitwę i życzliwość. 

 

     Serdecznie witamy nowego organistę Pana Marcina Miotelkę, który od 1 sierpnia br. rozpoczął pracę w naszej parafii. Panu organiście życzymy wszelkiego dobra oraz Bożych łask w pracy i w życiu osobistym. 

 

WAM ZAŚ, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY I DOBROCZYŃCY NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNYCH WAKACJI I URLOPÓW. NIECH PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2147

Odwiedzający

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj