Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

29 lipca 2018

 

     Dzisiaj XVII niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 - Nieszpory niedzielne. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest w naszej Ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmując konkretne akty trzeźwości, módlmy się także o trzeźwość i wstrzemięźliwość naszego narodu.

     W poniedziałek, na mszach świętych, za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się również o nowe, liczne i święte powołania do wszystkich wspólnot franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu.

     We wtorek, wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Zakonu Jezuitów. Podczas mszy św., modlimy się także przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

     W środę, wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. 1. sierpnia wspominamy także rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecamy szczególnie tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

     W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli, patronki naszej Prowincji zakonnej. W tym dniu, za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny. O godz. 1730 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

     W piątek, pierwszy piątek miesiąca sierpnia. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Wieczorem, o godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w czasie Mszy św. o godz. 1800 - modlimy się w intencji misji i misjonarzy franciszkańskich. Ofiary zbierane w tym dniu, są przeznaczone na misje. Z tej racji, że jest to pierwszy piątek miesiąca, o godz. 815 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów. O godz. 1730 - nabożeństwo różańcowe, a o godz. 1800 - Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca od Róży Świętej Rodziny. Ponieważ w tym dniu przypadają w naszej Prowincji kwartalne dni modlitw za zmarłych modlimy się zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych, Dobroczyńców Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ, zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie wspólnotę FZŚ.

     Pan Paweł, w bieżącym miesiącu, kończy pracę w naszym kościele jako organista. W imieniu naszej Wspólnoty parafialnej składamy p. Pawłowi serdeczne wyrazy wdzięczności za dotychczasową pracę przez ostanie 13 lat. Dziękujemy za grę na organach i śpiew oraz za prowadzenie chóru parafialnego „Omni Die“, który swoim śpiewem uświetniał uroczystości parafialne. Życzymy p. Pawłowi wszelkiego pokoju i dobra oraz wielu sukcesów zawodowych na nowy miejscu pracy.

     Serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone z racji św. Krzysztofa na środki transportu dla misjonarzy. Ofiary w kwocie 855 zł., jak to było ogłaszane, zostały przekazane do Sekretariatu Misyjnego naszej Prowincji jako pomoc na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy pracujących w Kamerunie w Afryce.

Życzymy wszystkim nawiedzającym tę naszą franciszkańską świątynię, a nade wszystko Wam Drodzy Parafianie i Dobroczyńcy, spokojnej i błogosławionej niedzieli oraz wszelkich Bożych darów w codziennym Waszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Wszystkim zaś, którzy obchodzą swoje imieniny lub jubileusze, życzymy opieki św. Patronów i Bożego błogosławieństwa.

Duszpasterze

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2109

Odwiedzający

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj