Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

22 lipca 2017

 

     Przeżywamy dzisiaj XVI niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. modlimy się w intencji kierowców i poświęcamy pojazdy mechaniczne. Prosimy dzisiaj, aby Chrystus otoczył błogosławieństwem nas i nasze pojazdy, którymi poruszamy się po drogach. Niech w naszych rękach pojazdy będą bezpieczne dla nas i dla innych. Z racji rozpoczynającego się 19. Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa“ możemy podziękować Bogu za każdy bezpiecznie przejechany kilometr, przyłączając się do akcji MIVA Polska – Stowarzyszenia, które zajmuje się zakupem środków transportu dla misjonarzy, i według naszych możliwości wspomóc polskich misjonarzy. Ofiary na ten cel, przez cały tydzień, można składać do puszki przy wyjściu z kościoła. Będą one przeznaczone dla naszych misjonarzy pracujących w Kamerunie w Afryce. 

     O godz. 1730 - Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

     W poniedziałek, święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy i współpatronki Europy. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Ojca Franciszka, modlimy się także o dobre i liczne powołania do zakonów franciszkańskich oraz wytrwanie w powołaniu.

     We wtorek, wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki samorządowców w Polsce. Za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, modlimy się również w naszych osobistych intencjach, za całą parafię oraz tych, którzy potrzebują naszej modlitwy.

     W środę, święto św. Jakuba Apostoła. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, pamiętajmy w naszych modlitwach o kierowcach i podróżujących oraz o ofiarach wypadków drogowych.

     W czwartek, przypada wspomnienie Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny, Joachima i Anny. O godz. 1730 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

     W piątek, o godz. 630 - Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 msza zbiorowa za zmarłych.

     Zaproszenie na Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim 

     W ramach obchodów 50. lecia ogłoszenia encykliki Humanae vitae bł. Pawła VI, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje Piknik Rodzinny pod Oknem Papieskim. Piknik będzie okazją do wspólnej rodzinnej zabawy. Imprezę poprowadzi profesjonalny wodzirej, zaśpiewa zespół dziecięcy. Przygotowano atrakcje w postaci dmuchanego zamku, występów klauna, baniek mydlanych, skręcania balonów. Przewidziany jest również konkurs dla rodzin, w którym do wygrania są cenne nagrody. Zapraszamy 25 lipca w godz. 1700 - 2000. W celu wzięcia udziału w konkursie wymagana jest bezpłatna rejestracja. Szczegóły w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. 

Życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Dobroczyńcy i Goście, spokojnej i błogosławionej Niedzieli oraz wszelkich łask Bożych i obfitości darów Ducha Świętego w co-dziennym Waszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiego dobra. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!

Duszpasterze

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2154

Odwiedzający

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj