Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

15 lipca 2018

 

     W dniu dzisiejszym przeżywamy XV niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Dzisiaj przypada także święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Św. Bonawentura jest patronem naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o wychowawcach, wykładowcach oraz o naszych braciach klerykach i juniorystach. O godz. 1730 – Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do pielęgnowania tej pięknej modlitwy liturgicznej Kościoła.

     W poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną. W tym dniu także przez wstawiennictwo św. Ojca Franciszka modlimy się o dobre i liczne powołania do zakonów franciszkańskich.

     We wtorek, podczs mszy świętych wstawiennictwu św. Antoniego z Padwy polecamy nasze osobiste intencje, całej parafii oraz Ojczyzny.

     W środę, w zakonie franciszkańskim wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

     W piątek, wspomnienie bł. Czesława, kapłana z Zakonu Dominikanów. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

     W sobotę, wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła.

     Pielgrzymi z Trzebunii składają serdeczne "Bóg zapłać" za gościnne przyjęcie ich w naszej parafii. Dziękujemy więc wszystkim parafianom za dary pieniężne oraz w naturze przekazane na poczęstunek dla pielgrzymów oraz Paniom i naszej kucharce p. Barbarze za przegotowanie posiłku dla nich oraz ich obsługę. 

     W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na inwestycje i potrzeby naszej świątyni. Łącznie zebrano kwotę: 2.541 złotych. Za dar Waszego serca i życzliwość składamy wszystkim serdeczne "Bóg zapłać".

     Rusza program „Mój Trener” finansowany ze środków rady dzielnicy IV. Zajęcia sportowe będą się odbywać w Szkole przy ul. Stawowej od 11 lipca codziennie w godz. od 800 do 1300. Wyjątkowo nie będzie zajęć 13 i 16 lipca. 

     W sierpniu zajęcia będą od prowadzone od 13.08 do 28.08.2018 w godz. od 800-1300, natomiast od 29.08-31.08 zajęcia będą w godz. od 12-16. Zajęcia będzie prowadził pan Jakub Żmija. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.

 

Wszystkim Wam, drodzy Parafianie, Sympatycy i Dobroczyńcy tej franciszkańskiej świątyni oraz Goście, życzymy wszelkiego "Pokoju i Dobra" oraz Bożych darów potrzebnych do godnego przeżywania wakacyjnych urlopów, a tym, którzy nie mają urlopów, zdrowia i sił do wykonywania codziennych prac i obowiązków. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i łask oraz opieki naszej bronowickiej Pani. Niech Was wszystkich Pan obdarzy swoim błogosławieństwem! 

Duszpasterze

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2150

Odwiedzający

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj