Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

1 lipca 2018

 

     Dzisiaj przeżywamy XIII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do licznego udziału w tej liturgicznej modlitwie Kościoła.

 

     W poniedziałek, na Mszach św., przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu, modlimy o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

 

     We wtorek, święto św. Tomasza, Apostoła. W tym dniu, modlimy się także za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących. 

 

     W środę, w archidiecezji krakowskiej, odchodzimy święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitarnej w Krakowie.

 

     W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. O godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, Patronki Dzieł Misyjnych. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 - nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji misji i misjonarzy franciszkańskich. Ofiary zbierane w tym dniu, są przeznaczone na misje franciszkańskie. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 1730 nabożeństwo różańcowe a o godz. 1800 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca od Róży św. Antoniego z Padwy oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary, modlitwę i wyrozumiałość. 

 

     Jak co roku, dnia 10 lipca, będziemy przyjmować pielgrzymów z Trzebuni, którzy idąc do Matki Bożej Częstochowskiej w liczbie około 150. osób, zatrzymują się w naszej parafii na modlitwę, odpoczynek i poczęstunek. Przyjmijmy ich jak zawsze z franciszkańską radością, życzliwością i serdecznością. Gdyby ktoś chciał włączyć się osobiście w przygotowanie posiłku lub złożyć na ten cel ofiarę, prosimy, aby się zgłosił do zakrystii. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i solidarność z pielgrzymami.

 

     Rozpoczęły się wakacje. Starajmy się nie tylko wypoczywać, ale także wykorzystajmy je dla osobistego rozwoju duchowego i pogłębienia naszej relacji z Bogiem, między innymi poprzez podziwianie i kontemplowanie piękna natury, ale nade wszystko poprzez codzienną modlitwę i czynne uczestnictwo życiu sakramentalnym, jako wyraz naszej dojrzałej i odpowiedzialnej wiary.

 

WSZYSTKIM WAM DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY I DOBROCZYŃCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, ŻYCZYMY WSZELKIEGO DOBRA I BOŻYCH ŁASK W PRZEŻYWANIU WAKACYJ-NYCH URLOPÓW ORAZ ZDROWIA I SIŁ W CODZIENNYCH TRUDACH PODEJMOWANYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SOLENIZANTOM I JUBILATOM NADCHODZĄCEGO TYGODNIA ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻEJ ŁASKI I OPIEKI MATKI BOŻEJ. NIECH PAN WAS OBDARZY BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM I POKOJEM!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1589

Odwiedzający

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj