Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

24 czerwca 2018

 

     Dzisiaj w XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego, Kościół obchodzi uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.

     Przypominamy, że czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj nieustannie budzą nasze sumienia ku chrześcijańskiej dojrzałości i odpowiedzialności

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do naszych wspólnot franciszkańskich.

 

     We wtorek, przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, na Mszach świętych rano i wieczorem, modlimy się w intencji naszej parafii, a także ludzi chorych, samotnych i opuszczonych. 

 

     W czwartek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa męczennika.

 

     W piątek, uroczystość – świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Natomiast o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

 

     Decyzją Ojca Prowincjała i jego Zarządu nastąpiły zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej. O. Klemens poprosił o wyjazd do pracy w Niemczech w Ambergu. Na jego miejsce został skierowany neoprezbiter o. Fabian Michałowski. Do wspólnoty tutejszego klasztoru dołączają również: o. Jan Woźniak i o. Dariusz Sambora, pracujący dla Komisariatu Ziemi Świętej. Z powodu małej liczby braci kleryków oraz braku kandydatów do Zakonu, swoją działalność dydaktyczną od nowego roku akademickiego zawiesza Wyższe Seminarium Duchowne. Klerycy na czas nieokreślony zostają przeniesieni do Domu Głównego Prowincji przy ul. Reformackiej 4. Wszystkim Współbraciom życzymy Bożych łask i duchowej radości w podejmowanych zakonnych obowiązkach.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, W IMIENIU CAŁEJ NASZEJ WSPÓLNOTY FRANCISZKAŃSKIEJ, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH ŁASK I DARÓW BOŻYCH PODCZAS WAKACJI I URLOPÓW. NIECH PAN WAS STRZEŻE I OBDARZY POKOJEM!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1474

Odwiedzający

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj