Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

10 czerwca 2018

 

      W poniedziałek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Na Mszach świętych – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do naszych wspólnot franciszkańskich.

 

      We wtorek, w prowincji Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie naszych współbraci, błogosławionych męczenników z Dachau: Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, kapłanów oraz Marcina Oprządka i Brunona Zembola, braci zakonnych, wraz ze 104. Towarzyszami. Zachęcamy wiernych do modlitwy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz o pokój w rodzinach i na świecie. Jest to również ostatni, Dziewiąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

      O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

      W środę, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. w intencji osób starszych i chorych z parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Antoniego. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

      W czwartek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

      W piątek, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

      Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.

 

      Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza dziś mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który odbędzie się na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej w godzinach od 1400 do 2200.

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W PODEJMOWANIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

Odwiedziło nas

Odsłon: 1463

Odwiedzający

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj