Dziś jest 19-06-18 Imieniny: Marka, Elzbiety

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

3 czerwca 2018

 

     Przeżywamy IX niedzielę zwykłą roku liturgicznego, która jest Świętem Dziękczynienia, jako duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność.

     Trwa Oktawa Bożego Ciała; zapraszamy każdego dnia do udziału w nabożeństwie czerwcowym oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła o godz. 1730.

 

     W poniedziałek, na Mszach św., przez wstawiennictwo św. Ojca Franciszka, modlimy się o dar nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Jest to również Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

     O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy w tym dniu na kolejne spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. 

     O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

     Z racji, że jest to I czwartek miesiąca, zapraszamy wszystkich chętnych na ostatnią przed wakacjami, adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która rozpocznie się o godz. 2000 w kaplicy dolnego kościoła.

 

     W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach. 

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego.

 

     W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

     W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość

 

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele naszych Parafian, kwestowali na remont zabytkowej kapliczki u zbiegu ulic Budrysów i Ojcowskiej, aby po osuszeniu murów, w najbliższym dalsze rozpocząć jej dalsze prace remontowe, takie jak: wykonanie tynków wewnętrznych, wymianę okien oraz instalacji elektrycznej. Zebrano kwotę: 7.198 złotych i 20 groszy. Za okazane wsparcie, pomoc i życzliwe zrozumienie z serca dziękujemy.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM PRZEŻYWANIU WIARY. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 10352

Odwiedzający

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj