Dziś jest 19-03-26 Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

13 maja 2018

 

     Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia, Chrystus kieruje naszą myśl, ku ostatecznemu powołaniu człowieka do życia wiecznego. Niech ten nowy tydzień, będzie również dla nas czasem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.

     Na Mszy św. o godz. 900 – Ojcowie Neoprezbiterzy, którzy wczoraj przyjęli z rąk o. bpa Damiana Muskusa OFM święcenia kapłańskie, odprawią w naszej świątyni Mszę Prymicyjną, udzielając wiernym uroczystego błogosławieństwa.

     Na sumie, o godz. 1200, będziemy gościć 22 osobowy chór mieszany „CHORUS ENA”, z miejscowości BRINGELAND ze Szwecji. Chór zaśpiewa podczas Mszy św. oraz wykona kilka pieśni po zakończeniu liturgii eucharystycznej.

     Dzisiaj też, rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie, które potrwają do 13 października włącznie. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

     W poniedziałek, święto św. Macieja, Apostoła.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony. Piaty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

     O godz. 2030, w salce przy kancelarii, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, ostatni Dzień Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za życzliwość i złożone ofiary.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I POKOJU DUCHA W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE! 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1132

Odwiedzający

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj