Dziś jest 19-03-26 Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

6 maja 2018

 

     W liturgii Kościoła przeżywamy Szóstą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe. 

     Na Mszy św. o godz. 1030 – rocznica I Komunii Świętej dla uczniów klasy trzeciej. Natomiast na sumie o godz. 1200, o. Romuald Kaliński OFM, będzie dziękował Panu Bogu za 60. lat kapłaństwa. Otaczamy dziś Ojca Jubilata szczególną naszą modlitwą, wdzięczni za lata jego misyjnej i duszpasterskiej pracy oraz gorliwej posługi w konfesjonale.

 

     Przypominamy rodzicom, iż trwa od 4 do 10 maja tzw. „biały tydzień”. W tych dniach, dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych, biorąc udział w nabożeństwach majowych.

 

     We wtorek, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. Z racji tej uroczystości, w ogłoszeniach dołączamy dziś zaproszenie Księdza Arcybiskupa, do udziału w procesji na Skałkę. Jest to również Czwarty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

     O godz. 2030, w salce przy kancelarii, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na kolejne spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. W tym dniu rozpoczynamy Pierwszy Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

 

     Sobotę, wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi. Na Mszy św. o godz. 1030, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Damian Muskus OFM, udzieli święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci serdeczną modlitwą.

     Natomiast w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 900 – Ojcowie Neoprezbiterzy odprawią w naszej świątyni Mszę Prymicyjną, udzielając uroczystego błogosławieństwa.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

     Również w przyszłą niedzielę, na sumie o godz. 1200, będziemy gościć 15 osobowy kościelny chór mieszany ze Szwecji, który nazywa „HARNSK O REN”. Chór zaśpiewa podczas Mszy św. oraz wykona kilka pieśni po zakończeniu liturgii eucharystycznej. 

 

     Ks. Michał Kowalski, Ks. proboszcz Michał Kowalski wraz ze swoimi parafianami z Woli Zachariaszowskiej, składa serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli finansowo budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii. Zebrana w tym dniu taca na ten cel wyniosła: 5.495. złotych. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ POGODY DUCHA I NADZIEI W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1086

Odwiedzający

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj