Dziś jest 19-03-26 Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

29 kwietnia 2018

 

     W liturgii Kościoła przeżywamy Piątą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – Nieszpory. 

     Podobnie jak w latach ubiegłych, gościmy dzisiaj ks. Michała Kowalskiego, proboszcza z parafii w Woli Zachariaszowskiej, należącej do naszego dekanatu. Na wszystkich Mszach św. głosi on okolicznościowe kazanie. Zbierana taca, w całości zostanie przeznaczona na budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii. 

 

     We wtorek, – rozpoczęcie nabożeństw majowych. Trzeci Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

     W tym dniu, o godz. 1600, próba generalna przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

 

     W środę, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1600 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzin i chrzestnych.

 

     W czwartek, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Jest to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy do historii naszej Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 1030 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przychodzą na godz. 1000 i ustawiają się przed kościołem. Z tej racji następna msza św. (południowa), zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 1300. Po uroczystości komunijnej, rozpoczyna się tzw. „biały tydzień”. W dniach od 4 do 10 maja, dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych, biorąc udział w nabożeństwach majowych.

     O godz. 2000, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do kaplicy dolnego kościoła.

 

     W piątek, święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815, Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, w archidiecezji krakowskiej, wspomnienie obowiązkowe św. Stanisława Kazimierczyka. O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

     O godz. 1030 – zbiórka ministrantów.

 

     W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 1030, rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych klasy czwartej, będzie miała miejsce w sobotę, 5 maja, na Mszy św. o godz. 1800. Natomiast bezpośrednio po Mszy św., będzie dla nich spotkanie z o. Klemensem oraz próba.

     Również w przyszłą niedzielę, na sumie o godz. 1200, o. Romuald Kaliński OFM, będzie dziękował Panu Bogu za 60. lat kapłaństwa. Otoczmy naszego Jubilata swoją modlitwą za lata duszpasterskiej pracy i gorliwej posługi w konfesjonale.

 

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO PIĘKNA I DOBRA ORAZ WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI W NOWYM, ŚWIĄTECZNYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1021

Odwiedzający

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj