Dziś jest 19-03-19 Imieniny: Józefa, Bogdana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

1 kwietnia 2018

 

     Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc, którą rozpoczęliśmy Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła. Radosne „ALLELUJA” rozbrzmiewa na naszych ustach i w naszych sercach. Z tej okazji, kierujemy ku sobie dobre myśli oraz składamy wzajemnie życzenia. Pragniemy bowiem, aby wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas, przenikała codzienne nasze życie oraz była gorliwa i obecna w każdym jego wymiarze: osobistym, rodzinnym, parafialnym i w całej naszej Ojczyźnie. Niech prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, ożywia naszą nadzieję i miłość. 

     O godz. 1730 – Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

     Jutro drugi dzień uroczystości – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu w naszych świątyniach, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tych katolickich uczelni, jest wyrazem zrozumienia potrzeby nauki oraz troski o ludzi wykształconych i światłych. 

 

     We wtorek, o godz. 2030, w salce przy kancelarii, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, po wieczornej Mszy św., spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na kolejne spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy nowennowe; w pozostałe dni odmawiamy je podczas Mszy św. O godz. 1830 – próba scholi parafialnej „DobroDuszki”, a o godz. 2000,w kaplicy dolnego kościoła, adoracja Pana Jezusa w ciszy.

 

     W piątek, o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. 

     Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W tym dniu będzie również katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo pierwszopiątkowe, uczestniczy we Mszy św., a potem w spotkaniu w kaplicy dolnego kościoła.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca oraz modlitwy nowennowe do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

     W tym dniu nie będzie spotkania dla ministrantów.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, GOŚCIOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, Z SERCA ŻYCZYMY RODZINNYCH, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH ORAZ BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY PAN UMACNIA NIEUSTANNIE WASZĄ WIARĘ SWOIMI ŁASKAMI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1937

Odwiedzający

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj