Dziś jest 19-03-19 Imieniny: Józefa, Bogdana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

18 marca 2018

 

     Dzisiaj, w V Niedzielę Wielkiego Postu. rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi – o. Archanioł Borek OFM, z bratniej Prowincji zakonnej z Katowic-Panewnik. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony będzie w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Weźmy w nich czynny udział i uczyńmy wszystko, aby z rekolekcji skorzystali również i nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie prosimy także chorych i cierpiących z naszych rodzin. 

     Taca zbierana podczas Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę, będzie przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty. Już teraz za ten gest ofiarności, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

     O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa. Przypominamy również wiernym o spowiedzi świętej, aby nie odkładać jej na ostatnie chwile Wielkiego Tygodnia. 

 

     W poniedziałek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. Dzień szczególnych modlitw w intencji mężczyzn.

     W tym dniu, o godz. 1630, w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Azorach (ul. Chełmońskiego 41), odbędzie się próba generalna dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy w najbliższy wtorek przyjmą sakrament bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji o. bpa Damiana Kuskusa OFM.

 

     We wtorek, o godz. 2030, w salce przy kancelarii, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, zakończenie rekolekcji z uroczystym błogosławieństwem na każdej Mszy św. W tym dniu spowiedź święta od godz. 630 do godz. 800 oraz od godz. 1700 do godz. 1900.

 

     W czwartek, o godzinie 1830, naszej scholi parafialnej „DobroDuszki”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, o godz. 1030 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

 

     Jako pomoc przedświąteczną dla ubogich rodzin, nadal kontynuujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Zachęcamy więc do włączenia się w ten bezinteresowny dar miłosiernego serca.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.328 złotych. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary i troskę o ten wspólny Dom Boży. 

 

     W przyszłą niedzielę, na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 1900, parafialna Droga Krzyżowa ulicą Ojcowską i Budrysów.

 

     Franciszkański Zakon Świeckich działający przy naszym klasztorze, organizuje kiermasz palm i stroików wielkanocnych. Całkowity dochód przeznaczony będzie dla głodujących dzieci z Afryki. Na codzienne utrzymanie jednego dziecka w Afryce (koszty jedzenia i nauki) potrzebne jest 2 złote 80 groszy. Starajmy się wesprzeć w miarę naszych możliwości to szlachetne dzieło.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY RADOSNEJ, SPOKOJNEJ ORAZ BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, A TAKŻE OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYCH TRUDACH I WYKONYWANYCH PRACACH!

Odwiedziło nas

Odsłon: 3

Odwiedzający

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj