Dziś jest 19-03-19 Imieniny: Józefa, Bogdana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

11 marca 2018

 

     IV Niedziela Wielkiego Postu, którą dzisiaj przeżywamy w Kościele, nosi nazwę Niedzieli Radości – „Laetare”. Każdy z nas może w swoim sumieniu zapytać się: jak ten czas łaski nawrócenia i pokuty przeżywam? Czy pomyślałem już o dobrej spowiedzi św. i chociaż jeden raz byłem na wielkopostnych nabożeństwach? O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa 

 

     We wtorek, o godz. 2030, w salce przy kancelarii, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na kolejne spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, o godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież gimnazjalną na próby scholi.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, nie będzie zbiórki dla ministrantów. Natomiast, w tym dniu, o godz. 1000, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Azorach (ul. Chełmońskiego), odbędzie się próba dla wszystkich kandydatów do bierzmowania, którzy 20 marca przystąpią do tego sakrament. Obecność obowiązkowa.

 

     Przypominamy wiernym, iż jako pomoc przedświąteczną dla ubogich rodzin, kontynuujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność, będzie dla każdego osobistym i bezinteresownym darem miłosiernego serca.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary, modlitwę i życzliwość. 

 

     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi – o. Archanioł Borek OFM, z bratniej Prowincji zakonnej z Katowic-Panewnik. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony będzie w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Do uczestnictwa w tych świętych duchowych ćwiczeniach zaprasza każdego z nas Chrystus słowami: „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł?” (Mt 16, 26). Weźmy w nich czynny udział i uczyńmy wszystko, aby z rekolekcji skorzystali również i nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie prosimy także chorych i cierpiących z naszych rodzin. 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM PODEJMOWANYM TRUDZIE RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW, A TAKŻE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I SERDECZNOŚCI!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1993

Odwiedzający

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj