Dziś jest 18-12-16 Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

25 lutego 2018

 

    Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Przypominamy, iż za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

    W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730

 

    We wtorek, o godz. 1700, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 53, przy ul. Stawowej, odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne o. Klemensa z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz przymiarka strojów komunijnych. 

    O godz. 2030, w salce przy kancelarii, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

    W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na kolejne spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

    W czwartek, o godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież gimnazjalną na próby scholi.

    Z racji, że jest to I czwartek miesiąca, zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która rozpocznie się o godz. 2000 w kaplicy dolnego kościoła.

 

    W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. 

    Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

    W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz.1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

    W tym dniu, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na dzień skupienia. Zapraszamy wszystkich kandydatów, a więc z klasy 6, 7 szkoły podstawowej, a także 2 i 3 gimnazjum. Początek o godz. 1100 w kościele. Dzień skupienia poprowadzi o. Łukasz Buksa oraz o. Klemens. Obecność obowiązkowa!

 

    Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta solidarna pomoc, będzie dla każdego z nas wyrazem chrześcijańskiej odpowiedzialności oraz źródłem bezinteresownej miłości względem drugiego człowieka.

 

    Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny" oraz „Niedziela”.

 

    Dzisiaj, po Mszach św., Fundacja „Dziecięca Organizacja Pielgrzymkowa” (HCPT Polska), służąca pomocą niepełnosprawnym i chorym dzieciom z Krakowa i okolic, będzie kwestować wraz z Radą Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 przy ulicy Zakątek w Krakowie, na pielgrzymkę swoich podopiecznych do Lourdes, którą organizuje każdego roku na Wielkanoc. Za każdą pomoc w tej pięknej inicjatywie wiary, w imieniu Fundacji z serca dziękujemy. Opiekunowie i dzieci już dzisiaj zapewniają o swojej modlitewnej pamięci za naszą parafię oraz hojnych darczyńców u stóp Matki Bożej.

 

    Spotkanie w sprawie Planów Zagospodarowania Przestrzennego „Bronowice-Stelmachów” oraz „Tonie-Łąki”, odbędzie się w najbliższy wtorek, 27 lutego, o godzinie 1830, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich właścicieli działek położonych pomiędzy ulicą Stelmachów, a osiedlem Tonie.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY ORAZ DOBROCZYŃCY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY PRZEDE WSZYSTKIM WYTRWAŁOŚCI W PODJĘTYCH WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIENIACH I UMARTWIENIACH, POKOJU W SERCACH ORAZ BOŻYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2099

Odwiedzający

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj