Dziś jest 18-12-16 Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

18 lutego 2018

 

     Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu. 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, o godz. 1730 – Droga Krzyżowa. 

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.

 

     We wtorek, o godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

 

     W ubiegłą niedzielę, przedstawiciele rady parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.950 zł. Bóg zapałać za złożone ofiary, życzliwość i zrozumienie.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., Fundacja „Dziecięca Organizacja Pielgrzymkowa” (HCPT Polska), służąca pomocą niepełnosprawnym i chorym dzieciom z Krakowa i okolic, będzie kwestować wraz z Radą Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 przy ulicy Zakątek w Krakowie, na pielgrzymkę swoich podopiecznych do Lourdes, którą organizuje każdego roku na Wielkanoc. Za każdą pomoc w tej pięknej inicjatywie wiary, w imieniu Fundacji z serca dziękujemy. Opiekunowie i dzieci już dzisiaj zapewniają o swojej modlitewnej pamięci za naszą parafię oraz hojnych darczyńców u stóp Matki Bożej.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY ORAZ DOBROCZYŃCY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Odwiedziło nas

Odsłon: 2022

Odwiedzający

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj