Dziś jest 18-12-16 Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

11 lutego 2018

 

1. Dzisiaj, w VI niedzielę zwykłą w ciągu roku, Kościół obchodzi  26. Światowy Dzień Chorego. Otoczmy naszymi modlitwami wszystkich chorych i cierpiących.

O godz. 1530 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

O godz. 1730 zapraszamy na nieszpory.

 

2. Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem “Trzeźwość egzaminem z wolności”, który potrwa do 17.02. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

 

3. W poniedziałek po Mszach św. modlimy za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne. 

 

4. We wtorek natomiast po Mszach św. modlimy się za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy w intencji parafii, rodzin oraz w naszych osobistych intencjach. 

W przeddzień Środy Popielcowej, czyli w najbliższy wtorek, o godz. 900, będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 – nabożeństwo na zakończenie adoracji.

O godz. 2015, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte 

w naszym kościele będą sprawowane o godz. 700, 900 i 1800. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 

6. Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730,  

a w niedziele o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. 

 

7. W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a po Mszach św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 

8. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Zbierane fundusze będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła oraz zapłatę rachunku za prąd, który w miesiącach grzewczych od 22 XI 2017 do 9 I 2018 r., wyniósł 5.735 złotych. Z serca dziękujemy za życzliwe zrozumienie i ofiarność. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK I SIŁY W PODEJMOWANIU OSOBISTEJ DROGI NAWRÓCENIA ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIARY I RADOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2078

Odwiedzający

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj